Haftanın  Albümü

 Uchmush Albüm

Nemrud
"Nemrud"
©2016

 

Bu albümün çalınacağı 7 Haziran 2016 tarihli programın playlisti için tıklayın...

Nemrud, Nemrud grubunun Mayıs 2016’da Rainbow45 Records tarafından uzunçalar olarak yayınlanmış üçüncü albümleridir.  Albüm, Istanbul’daki Erekli Tunç stüdyolarında kaydedilmiş ve Milano’da Larsen Premoli tarafından miks edilmiştir. Dört şarkıdan oluşan albümün kapağı Türk sanatçı Betül Atlı tarafından tasarlanmıştır.

Albüm, Nemrud dağı ile ilgili birbirleriyle bağlantılı dört öyküden oluşuyor.

“Başlangıçta sadece sessizlik vardı.  Sonra boşluktan, ölüm ve gecenin gezdiği bilinmez yer belirdi.  Geri kalan her yer boş, sessiz, sonsuz ve karanlıktı.  Ardından, yanında düzenin başlangıcını da getiren Aşk doğdu. Aşktan ışık çıktı; bunları Tanrılar ve Dünya izledi. Bütün bunların birleşiminden çeşitli canavarlar ve tanrılar doğdu.

… ve Nemrut dünyayı ikiye böldü.

Dünyanın bir yarısından saf yaşam için Fırat’ı yarattı ve diğer yarısından ise insanların ülkesini.

…Tanrılar için bir barınma yeri inşa etti. Bir hizmetkârlar ırkına ihtiyaç olacağının bilincine vararak Aslanın kanından ilk insanı yarattı. Bunu dağların, bitkilerin ve hayvanların yaratılması izledi."

Nemrud grubunun dünyası kusursuz gibi görünüyor ve herhalde öyle.  Fakat biz böyle olmadığını biliyoruz.  Hastalıklar, suç, suçluluk, şiddet, utanç ve hatta ölüm.  Bu nasıl olabilir?”

 

Müzisyenler:

Mert Göçay: Gitarlar ve Vokal
Mert Alkaya: Davullar
Levend Candaş: Bas
Mert Topel: Klavyeler


 

Parçalar:

1. Gods of the Mountain
2. Lion of Commagene
3. The Euphrates
4. Forsaken Throne

* Tüm beste ve düzenlemeler: Nemrud

 

PROGRAM ARŞİVİ

 

Sayfa Başına Dön

Gitaresk Ana Sayfa
Ana Sayfa