Haftanın  Albümü

 Uchmush Albüm

moe.
"No Guts, No Glory"
©2014

Bu albümün çalınacağı 5 Ağustos 2014 tarihli programın playlisti için tıklayın...

moe., 1990'da Buffalo Üniversitesinde kurulmuş olan bir jamband. Adları o zamanlar Louis Jordan'ın bir şarkısından esinlenerek Five Guys Named Moe imiş. Sonradan Moe'ya indirgemek istemişler ama Moe adında bir Brooklyn'li topluluğun varlığını öğrenimce küçük harfle yazılan ve bir nokta ile biten "moe." adını almışlar. 1992'de yayınlandıkları ilk albümleri Fatboy, grubun Dave Matthews Band, Disco Biscuits, Phish ve Widespread Panic gibi jamband'ler gibi popülerlik getirmiş. Fanatikleri "moe.rons" olarak anılmaya başlamışlar. 1994'de Headseed adlı ikinci albümlerini çıkardıktan sonra diğer işlerini bırakıp tam zamanlı müzik çalmaya başlamışlar. 1996'da ilk konser albümleri Loaf'u, ve stüdyo albümü No Doy çıkmış. 1998'de Tin Cans and & Car Tires ve moe. Sells Out adlı albümlerini yayınlamışlar. Bu arada çeşitli eleman değişilkliklerinden sonra 1999'da şimdiki kadrolarını oluşturmuşlar.

moe., çeşitli bağış kampanyalarına katıldı. 10 Şubat 2005'te, Tsunami Benefit konserinin geliri Sri Lanka'daki bir köyün tekrar inşa edilmesini sağladı. 22 Ocak 2006'da ise geliri otistik insanlara yardım için kurulan Kelberman Merkezine bağışlanan bir konser verdiler. 2003'de Wormwood, 2007de ise The Conch adlı albümleri çıkardılar. Sticks and Stones ise 2008'de ABD'nin New England bölgesindeki bir kilisede üç hafta içinde stüdyo ekipmanı ile kaydedildi.

moe., Woodstock '99, Bonnaroo 2002, 2004, 2006, 2007 gibi birçok festivale katılmanın yanında moe.down ve snoe.down adlı kendi festivallerini de düzenliyorlar. Sayısız canlı aktiviteden ve birkaç arşiv albümünden sonra 2012'de büyük Sugar Hill Records ile anlaşma yapıp ilk kez dışarıdan bir yapımcı (John Travis) kullanarak What Happened to the La Las albümünü yayınladılar.  Bu albümde doğaçlama özelliklerini biraz traş ederek daha rafine ve yapılandırılmış melodilere dönüştürdüler.

27 Mayıs 2014'de yayınlanan No Guts, No Glory albümü akustik bir albüm olarak planlanmıştı. Fakat bu albümün yapımcısı Dave Aron, grubu serbest bırakmaya karar verdi. Yine de parçaların çoğu akustik bir bölüm ile açılıyor. Sonuçta, grup Dave Aron'un etkisiyle yeni tarzlara yolculuk yapmak yerine bildikleri müzikte derinleşmeye ve kendi içlerinde keşif yapmaya karar verdiler. Böylece albüm aşina ama taze bir moe. albümü oldu.

Müzisyenler

Chuck Garvey: Gitar, Akustik Gitar, Vokal
Robert Derhak:
Bas, Vokal
Alan Schnier: Gitar, Akustik Gitar, Piyano, Hammond B3, Mandolin, Vokal
Vinnie Amico:
Davul
James Loughlin:
Vurmalılar, Tokmaklı Çalgılar

Dave Aron: Klarnet (8)
Willie Waldman: Trompet (8)
Lukky Martin: Trombon (8)

Parçalar:

1. Annihilation Blues (Garvey)
2. White Lightning Turpentine (Derhak)
3. This I Know (Schnier)
4. Same Old Story (Derhak)
5. Silver Sun (Schnier)
6. Calyphornya (Derhak)
7. Little Mis Cup Half Empty (Schnier)
8. Blond Hair and Blue Eyes (Derhak)
9. Do or Die (Schnier)
10. The Pines and the Apple Tree (Derhak)
11. Billy Goat (Derhak)

 

PROGRAM ARŞİVİ

 

Sayfa Başına Dön

Gitaresk Ana Sayfa
Ana Sayfa